loading ...
GYÓGYKÚRA ÉS RELAXÁCIÓ
Források
Fürdők
Mofetták
HU
ro hu en
jelenleg
ma
holnap
holnapután
  • ×
    programajánlat
  • esemény
  • ×
    Lei
    Euro
    USD
    HUF

Nyárádmentére látogatott a Magyar Turizmus Zrt. küldöttsége

Vissza a hírekhez

Az anyaországi szakemberek Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa által szervezett bor témájú kerekasztal-megbeszélésre érkeztek Marosvásárhelyre, ahol áttekintették a magyar borok erdélyi és székelyföldi népszerűsítésének lehetőségeit. Szováta felé utazva kitérőt tettek a Nyárádmentére, ennek keretében találkoztak Nyárádremetén a kistérség turizmusban (is) érdekelt szakembereivel, polgármestereivel. A helyi turisztikai információs központban a Magyar Turizmus Zrt.-t Lipcsey György agrármarketing vezérigazgató-helyettes és Fanici Mihály stratégiai igazgató képviselte, de elkísérte őket Zsigmond Barna Pál főkonzul, Flender Gyöngyi és Farkas Balázs konzulok is.

A Nyárádmentét Antal Zoltán mutatta be a vendégeknek, kitérve arra, hogy az „elfelejtett térség” az utóbbi években milyen pénzügyi és jogi eszközökhöz jutott, és a következő periódusban már az értékmegőrzésre is figyelni tud, a vidéket önálló turisztikai célpontként próbálja értékesíteni, ezáltal kulturális és természeti örökségét is. Nagy kihívás, hogy olyan turisztikai csomagokat alkossanak, hogy a táj és annak embere megmaradjon.A magyarországi szakemberek szerint is úgy kell turizmust építeni, hogy a helyi ember mentalitása ne változzon meg, és a turista se „telepedjen ránk”, azaz nem szabad túl intenzíven, „iparszerűen” vendégeket ellátni, mert az kiszorítja a helyi embert, a települést és az értékeket. Életünket nem építhetjük kizárólag a turizmusra, egy egész társadalmi és gazdasági helyzetre kell figyelni. Idejében fel kell készülni, hogy a későbbi negatív következményeket kiszűrjük, le kell védeni azokat az értékeket, amelyek elvesztéséért aggódunk, mondták a vendégek. Az anyaországiak egy helyi kódex kidolgozását is javasolták: ez egy olyan tér- és értékhasználati szabályzat, amelyet a helyi közösség alkot meg, amely vétójogot biztosít számukra bizonyos kérdésekben, ugyanakkor felelősséget is önmagukkal szemben.
A megbeszélésen szó esett a nyárádmentieknek a nemzetközi turisztikai vásárokon, kiállításokon való részvételéről, a magyarországi Tourinform-hálózatokba való bekapcsolódás lehetőségeiről, az autentikus nyárádmenti építészet megőrzéséről, míg a főkonzul a felelős személyek kommunikációs lehetőségeire hívta fel a figyelmet.
A találkozó után Lipcsey György portálunknak elmondta: a közös gondolatok megosztásából egy jövőbeni közös munka is fakadhat. Szerinte a Nyárádmente jövőjét turisztikai térségként szilárd alapra helyezték az itteni szakemberek, és elindult egy olyan együttműködésen alapuló térségfejlesztés, amelynek egyik eleme a turizmus lehet. Nemcsak pontszerű, hanem egymásra épülő fejlesztésekben gondolkodnak a helyiek, és átgondolt fejlesztési elképzeléseikben a külső kapcsolódási pontok is megvannak.

lorem ipsum
lorem ipsum dolor lorem ipsum dolor lorem ipsum dolor
lorem ipsum

loading ...

Nyárádmentére látogatott a Magyar Turizmus Zrt. küldöttsége

Az anyaországi szakemberek Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa által szervezett bor témájú kerekasztal-megbeszélésre érkeztek Marosvásárhelyre, ahol áttekintették a magyar borok erdélyi és székelyföldi népszerűsítésének lehetőségeit. Szováta felé utazva kitérőt tettek a Nyárádmentére, ennek keretében találkoztak Nyárádremetén a kistérség turizmusban (is) érdekelt szakembereivel, polgármestereivel. A helyi turisztikai információs központban a Magyar Turizmus Zrt.-t Lipcsey György agrármarketing vezérigazgató-helyettes és Fanici Mihály stratégiai igazgató képviselte, de elkísérte őket Zsigmond Barna Pál főkonzul, Flender Gyöngyi és Farkas Balázs konzulok is. A Nyárádmentét Antal Zoltán mutatta be a vendégeknek, kitérve arra, hogy az „elfelejtett térség” az utóbbi években milyen pénzügyi és jogi eszközökhöz jutott, és a következő periódusban már az értékmegőrzésre is figyelni tud, a vidéket önálló turisztikai célpontként próbálja értékesíteni, ezáltal kulturális és természeti örökségét is. Nagy kihívás, hogy olyan turisztikai csomagokat alkossanak, hogy a táj és annak embere megmaradjon.A magyarországi szakemberek szerint is úgy kell turizmust építeni, hogy a helyi ember mentalitása ne változzon meg, és a turista se „telepedjen ránk”, azaz nem szabad túl intenzíven, „iparszerűen” vendégeket ellátni, mert az kiszorítja a helyi embert, a települést és az értékeket. Életünket nem építhetjük kizárólag a turizmusra, egy egész társadalmi és gazdasági helyzetre kell figyelni. Idejében fel kell készülni, hogy a későbbi negatív következményeket kiszűrjük, le kell védeni azokat az értékeket, amelyek elvesztéséért aggódunk, mondták a vendégek. Az anyaországiak egy helyi kódex kidolgozását is javasolták: ez egy olyan tér- és értékhasználati szabályzat, amelyet a helyi közösség alkot meg, amely vétójogot biztosít számukra bizonyos kérdésekben, ugyanakkor felelősséget is önmagukkal szemben.A megbeszélésen szó esett a nyárádmentieknek a nemzetközi turisztikai vásárokon, kiállításokon való részvételéről, a magyarországi Tourinform-hálózatokba való bekapcsolódás lehetőségeiről, az autentikus nyárádmenti építészet megőrzéséről, míg a főkonzul a felelős személyek kommunikációs lehetőségeire hívta fel a figyelmet.A találkozó után Lipcsey György portálunknak elmondta: a közös gondolatok megosztásából egy jövőbeni közös munka is fakadhat. Szerinte a Nyárádmente jövőjét turisztikai térségként szilárd alapra helyezték az itteni szakemberek, és elindult egy olyan együttműködésen alapuló térségfejlesztés, amelynek egyik eleme a turizmus lehet. Nemcsak pontszerű, hanem egymásra épülő fejlesztésekben gondolkodnak a helyiek, és átgondolt fejlesztési elképzeléseikben a külső kapcsolódási pontok is megvannak.